Szerda, 2022.12.07.
VMMI

színjátszás, szemle

Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXII. Találkozója

  • Főszervező: VMMI, Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség
  • Dátum: 2017. március 23., csütörtök - 2017. április 1., szombat
  • Társszervező: Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, Bácsfeketehegy Magyar Művelődési és Helytörténeti Egyesület


A 2017-es Találkozó zsűrije:
Kovács Frigyes Jászai Mari-díjas színművész, egyetemi tanár (Színművészeti Akadémia, Újvidék)
Magyar Attila Erzsébet-díjas színművész (Újvidéki Színház), társulatvezető (Tanyaszínház)
Táborosi Margaréta színművész, rendező-koreográfus, egyetemi tanár (Színművészeti Akadémia, Újvidék)

Információ:
Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség, Szabadka
Honlap: http://vmmsz.org/
Villámposta: vamakult@mts.rs
Telefon: +381/24-551-822, +381/69-551-82-22

Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Telefon: +381/24-738-826
Mobil: +381/63-721-45-98
Villámposta: feketicsme1869@gmail.com

Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, Zenta
Honlap: http://www.vmmi.org/
Telefon: +381/24-816-790
Mobil: +381/62-566-234, +381/62-566-213
 

Az előadások ingyenesek! Szeretettel várjuk!

Időpontok

2017. március 23., csütörtök 17:30 - 2017. március 23., csütörtök 18:00

Bácsfeketehegy, Kultúrotthon,

A Soma 23 éve.

17.30 óra, Kultúrotthon
A Soma 23 éve. Fotókiállítás a Feketics Művelődési Egyesület amatőr színtársulatának életéből. A kiállítást Faragó Árpád nyugalmazott színművész nyitja meg.

2017. március 23., csütörtök 18:00 - 2017. március 23., csütörtök 18:30

Bácsfeketehegy, színházterem,

Ünnepélyes megnyitó

18.00 óra, színházterem
A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXII. Találkozójának ünnepélyes megnyitója

2017. március 23., csütörtök 18:30 - 2017. március 23., csütörtök 20:30

Bácsfeketehegy, színházterem,

Zágon István – Nóti Károly – Eisemann Mihály: Hyppolit, a lakáj (Feketics Művelődési Egyesület, Soma Színtársulat, Bácsfeketehegy)

18.30 óra, színházterem
Feketics Művelődési Egyesület, Soma Színtársulat, Bácsfeketehegy
Zágon István – Nóti Károly – Eisemann Mihály: Hyppolit, a lakáj (120’)
vígjáték 3 felvonásban
Rendezte: Hajvert Ákos

2017. március 24., péntek 16:30 - 2017. március 24., péntek 16:50

Bácsfeketehegy, színházterem,

William Shakespeare: A vihar (Nikola Đurković Általános Iskola, Nevenincs színjátszó csoport, Bácsfeketehegy)

16.30 óra, színházterem
Nikola Đurković Általános Iskola, Nevenincs színjátszó csoport, Bácsfeketehegy
William Shakespeare: A vihar (20’)
regényes színmű
Fordította: Fábri Péter
Rendezte: Pál Ilona
Versenyen kívül

2017. március 24., péntek 19:00 - 2017. március 24., péntek 20:20

Bácsfeketehegy, színházterem,

Éric-Emmanuel Schmitt: Talányos variációk (Madách Amatőr Színház, Nagybecskerek)

19.00 óra, színházterem
Madách Amatőr Színház, Nagybecskerek
Éric-Emmanuel Schmitt: Talányos variációk (80’)
dráma
Rendezte: Lilijana Ivanović

2017. március 25., szombat 14:00 - 2017. március 25., szombat 14:55

Bácsfeketehegy, színházterem,

Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné Show (Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyesi Színjátszó Műhely, Kishegyes)

14.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyesi Színjátszó Műhely, Kishegyes
Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné Show (55’)
Rendezte: Molnár Róbert

2017. március 25., szombat 17:00 - 2017. március 25., szombat 18:20

Bácsfeketehegy, színházterem,

Csoportkép (természetes fényben) (Színes Szilánkok Diákszínpad, Újvidék)

17.00 óra, színházterem
Színes Szilánkok Diákszínpad, Újvidék
Csoportkép (természetes fényben) (80’)
Fekete Ádám Csoportkép oroszlán nélkül (természetes fényben) című drámája alapján
Képek üvegbe zárt hajókról és magányos emberekről villanykörtével, hangszóróval, papírkeszával, telefonnal és zenével, ami szól, ha kell, ha nem
Rendezte: Crnkovity Gabriella

2017. március 25., szombat 20:00 - 2017. március 25., szombat 21:15

Bácsfeketehegy, színházterem,

Szántó Armand – Szécsén Mihály: Paprikáscsirke (Mara Amatőr Színház, Topolya)

20.00 óra, színházterem
Mara Amatőr Színház, Topolya
Szántó Armand – Szécsén Mihály: Paprikáscsirke (75’)
vígjáték
Rendezte: Bogárdi Zsolt, Bogárdi Vörös Emese

2017. március 26., vasárnap 15:30 - 2017. március 26., vasárnap 16:55

Bácsfeketehegy, Kultúrotthon,

Gerome Ragni – James Rado – Galt MacDermot: Hair (Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund – Róna táncegyüttes, Szabadka)

15.30 óra, Kultúrotthon
Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund – Róna táncegyüttes, Szabadka
Gerome Ragni – James Rado – Galt MacDermot: Hair (85’)
musical
Rendezte: Greguss Zalán, Ralbovszki Csaba

2017. március 26., vasárnap 18:00 - 2017. március 26., vasárnap 19:15

Bácsfeketehegy, színházterem,

A szereplők szövegei alapján: Tükör (A Kosztolányi Dezső Színház Színházi Műhelye, Szabadka)

18.00 óra, színházterem
A Kosztolányi Dezső Színház Színházi Műhelye, Szabadka
A szereplők szövegei alapján: Tükör (75’)
Emberbohózat/Istendráma
Rendezte: Varga Tamás
Versenyen kívül

2017. március 26., vasárnap 21:00 - 2017. március 26., vasárnap 22:10

Bácsfeketehegy, Kultúrotthon, emeleti nagyterem,

Patrick Marber: Közelebb (A Danilo Kiš Alapítvány Színházi Műhelye, Szabadka)

21.00 óra, Kultúrotthon, emeleti nagyterem
A Danilo Kiš Alapítvány Színházi Műhelye, Szabadka
Patrick Marber: Közelebb (70’)
dráma
Rendezte: Kálló Béla

2017. március 29., szerda 17:30 - 2017. március 29., szerda 18:00

Bácsfeketehegy, színházterem,

Kéri Ferenc: Helén és a tehén – átdolgozott változat (Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján)

17.30 óra, színházterem
Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján
Kéri Ferenc: Helén és a tehén – átdolgozott változat (30’)
népi komédia
Rendezte: Nagy Aleksz

2017. március 29., szerda 19:00 - 2017. március 29., szerda 20:30

Bácsfeketehegy, színházterem,

Marc Camoletti: Leszállás Párizsban (Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján)

19.00 óra, színházterem
Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján
Marc Camoletti: Leszállás Párizsban (90’)
bohózat
Rendezte: Nagy Aleksz

2017. március 30., csütörtök 15:30 - 2017. március 30., csütörtök 16:45

Bácsfeketehegy, színházterem,

Cziczó Attila: Tanár úr, de miért? (A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta)

15.30 óra, színházterem
A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta
Cziczó Attila: Tanár úr, de miért? (75’)
vígjáték
Rendezte: Nešić Máté

2017. március 30., csütörtök 18:00 - 2017. március 30., csütörtök 19:00

Bácsfeketehegy, színházterem,

Szarka Áron: Arcok játéka (A Középiskolások Diákotthonának színjátszó csapata, Szabadka)

18.00 óra, színházterem
A Középiskolások Diákotthonának színjátszó csapata, Szabadka
Szarka Áron: Arcok játéka (60’)
dráma
Rendezte: P. Bartusz Karolina, Szarka Áron

2017. március 30., csütörtök 20:00 - 2017. március 30., csütörtök 20:50

Bácsfeketehegy, színházterem,

Csorba Béla: A szabadság betegei (A Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület színjátszó csoportja, Temerin)

20.00 óra, színházterem
A Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület színjátszó csoportja, Temerin
Csorba Béla: A szabadság betegei (50’)
népi játék
Rendezte: Nagy Sándor

2017. március 31., péntek 13:00 - 2017. március 31., péntek 14:00

Bácsfeketehegy, színházterem,

Patyerek Réka: HÁTország (Az Európa Kollégium Színtársulata, Újvidék)

13.00 óra, színházterem
Az Európa Kollégium Színtársulata, Újvidék
Patyerek Réka: HÁTország (60’)
szatirikus, formakereső, zenés-színpadi darab
Rendezte: Patyerek Réka

2017. március 31., péntek 15:00 - 2017. március 31., péntek 16:00

Bácsfeketehegy, színházterem,

Sütő András: Balkáni gerle (Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba)

15.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba
Sütő András: Balkáni gerle (90’)
vígjáték
Rendezte: Tóth János

2017. március 31., péntek 17:45 - 2017. március 31., péntek 18:45

Bácsfeketehegy, színházterem,

Gosszé Endre: Trezka (Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Sturcz József színjátszó csoport, Kupuszina)

17.45 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Sturcz József színjátszó csoport, Kupuszina
Gosszé Endre: Trezka (90’)
népszínmű
Rendezte: Gosszé Endre

2017. március 31., péntek 20:30 - 2017. március 31., péntek 21:50

Bácsfeketehegy, színházterem,

Kiss Csaba: Animus és Anima (Egység Művelődési Egyesület, József Attila színjásztó csoport, Nagykikinda)

20.30 óra, színházterem
Egység Művelődési Egyesület, József Attila színjásztó csoport, Nagykikinda
Kiss Csaba: Animus és Anima (80’)
dráma
Rendezte: Király Sándor

2017. április 1., szombat 18:00 - 2017. április 1., szombat 19:00

Bácsfeketehegy, színházterem,

Ünnepélyes díjkiosztó gálaműsor

18.00 óra, színházterem
Ünnepélyes díjkiosztó gálaműsor
Átadásra kerül a 2017-es találkozó két fődíja:
a Pataki László-díj a találkozó legjobb hagyományos keretek között megvalósított előadásáért és
a Bambach Róbert-díj a legjobb alternatív/új formákat kereső előadásért.
További díjak: Garay Béla-díj a közösségteremtő tevékenységért • Szilágyi László-díj a legjobb férfi főszereplőnek • Ferenczy Ibolya-díj a legjobb női főszereplőnek • Nagy István-díj a legjobb férfi mellékszereplőnek/epizodistának • Magyari Piri-díj a legjobb női mellékszereplőnek/epizodistának • Szántó Róbert-díj a legjobb színpadi beszédért • Közönségdíj • különdíjak.

A 2017-es Találkozó zsűrije:
Kovács Frigyes Jászai Mari-díjas színművész, egyetemi tanár (Színművészeti Akadémia, Újvidék)
Magyar Attila Erzsébet-díjas színművész (Újvidéki Színház), társulatvezető (Tanyaszínház)
Táborosi Margaréta színművész, rendező-koreográfus, egyetemi tanár (Színművészeti Akadémia, Újvidék)

2017. április 1., szombat 19:00 - 2017. április 1., szombat 20:20

Bácsfeketehegy, színházterem,

Miloš Nikolić: Kovácsok (Az Újvidéki Színház vendégjátéka)

19.00 óra, színházterem
Az Újvidéki Színház vendégjátéka
Miloš Nikolić: Kovácsok (80’)

Szereplők:
Peter – Magyar Attila, Erzsébet-díjas
Lujza – Banka Lívia, Pataki gyűrű-díjas
Aca – Balázs Áron, Jászai Mari-, Pataki gyűrű- és kétszeres Sterija-díjas
Ivan – Giricz Attila

Fordító és dramaturg: Lénárd Róbert
Díszlet: L’uboslav Majera, m. v.
Kosztüm: Janovics Erika, m. v.
Zene: Viliam Stanek, m. v.
Ügyelő és súgó: Lovas Csilla

Rendező: L’uboslav Majera, m. v.

2017. március 25., szombat 10:00 - 2017. március 25., szombat 13:00

Bácsfeketehegy, Kultúrotthon,

Szerepben – Színjátszós foglalkozás

Március 25., szombat, Kultúrotthon
Szerepben – Színjátszós foglalkozás
A középső- és nagycsoportos ovisokkal Mácsai Mónika óvónő játszik majd (időpont: 10.00–11.30 óra).
Az alsósokkal Bori-Fekete Ágnes és Hajvert Lódi Andrea drámapedagógusok (időpont: 10.00–11.30 óra).
A felsősökkel Mess Attila színművész (időpont: 10.00–13.00 óra)
Szeretettel várunk mindenkit!

Csatolmányok